تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۱۰:۱۶ جمعه ۱۴۰۱/۰۴/۱۰
Language : FA |
خانه / چالش های اعلام شده از طرف صنعت

چالش های اعلام شده از طرف صنعت

ردیف عنوان چالش توضیحات بیشتر
۱ چالش آب خشکسالی و کاهش سطح آب های زیرزمینی باعث افزایش هزینه های آب در صنعت سنگ شده است، این موضوع علاوه بر مشکلات زیست محیطی می تواند باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات کارخانجات سنگ گردد، به همین منظور در سال های اخیر تکنولوژی هایی مانند فیلتر پرس به منظور کاهش مصرف و تبخیر آب استفاده شده است. ارائه راهکارهای جدید به منظور کاهش مصرف آب و بازیافت آب استفاده شده می تواند یکی از چالشهای مهم در این صنعت باشد به این منظور در این محور چالش به دنبال ارائه راهکارهایی برای حل این موضوع هستیم
۲ چالش انرژی در سال های اخیر به دلایل مختلف از جمله خشکسالی، عدم توسعه نیروگاه های برق و افزایش مصرف گاز در کشور قیمت برق، ساعات خاموشی و گاز در صنعت سنگ افزایش یافته است. این عوامل و همچنین مشکلات داخلی خود صنعت مانند استفاده از ماشین آلات فرسوده یا با راندمان پایین به عنوان یکی از تهدیدهای این صنعت در کشور محسوب می شود. در این محور چالش به دنبال شناسایی عوامل مختلف داخلی و خارجی در صنعت سنگ و ارائه راهکارهایی به منظور کاهش مصرف انرژی هستیم.
۳ چالش بازرگانی شناسایی بازارهای صادراتی، افزایش کیفیت تولیدات و استانداردسازی از عوامل مهم در بالابردن ارزش افزوده در صنعت سنگ می باشد. تاکنون راهکارهایی زیادی به این منظور در صنعت سنگ توسط بزرگان این صنعت ارائه شده است، اما نبودن یک سیستم جمعی باعث کاهش سرعت صادرات و پایین آمدن کیفیت آن شده است ارائه راهکارهایی به منظور ایجاد سیستم های پیشرفته فروش، بازارهای جدید و استاندارد سازی می تواند باعث افزایش ارزش افزوده در این صنعت گردد.
۴ چالش ضایعات سنگ ضایعات سنگ اعم از ضایعات معدن و کارخانجات یک سرمایه گرانبهای ملی است که متاسفانه امروز نه تنها ارزش افزوده ای به این صنعت وارد نمی کند بلکه باعث افزایش مشکلات زیست میحطی نیز شده است. تاکنون طرح های بسیاری به منظور استفاده از این ضایعات در کشور ارائه شده است اما مطابق نبودن این طرح ها با میزان زیاد ضایعات و بومی سازی نتوانسته است کمک زیادی به این موضوع بنماید. به همین دلیل ارائه راهکارهایی با توجه به جغرافیای شهرک های صنعتی کشور و حجم بالای ضایعات سنگ می تواند باعث ایجاد ارزش افزوده و کارآفرینی در این صنعت گردد. از تمامی صاحبنظران و کارآفرینان دعوت می شود با ارائه راهکارهایی باعث افزایش ارزش افزوده و کاهش مشکلات زیست محیطی شوند.
۵ چالش فرآوری سنگ در بحث فرآوری در دنیا روش های مبتنی بر دانش به منظور طراحی و ساخت ماشین آلات جدید به منظور کاهش مصرف انرژی، افزایش کیفیت سنگ های تولیدی و افزایش سرعت تولید استفاده می شود که می تواند در آنها را در حوزه برش، حمل و نقل، سایش، رزین و عملیات حرارتی طبقه بندی نمود. امروزه به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه، افزایش قیمت انرژی و کم بودن نیروی متخصص نیاز زیادی به منظور استفاده از دانش، نوآوری و تکنولوژی های جدید به منظور حفظ سرمایه ملی، کیفیت تولیدات و توان رقابتی کشور احساس می شود به همین دلیل باید راهکارهای جدیدی در این حوزه ارائه شود.

ارایه راهکار برای نیازهای صنعت